Június első hétvégéjén hagyományőrző-tehetséggondozó tábort tartottunk Egerben. A programon a DUE Tehetségkutató Diákmédia Pályázatán induló tehetséges fiatalok vehettek részt meghívással.
Helyi érték című hagyományőrző-tehetséggondozó táborunk célja az volt, hogy a tehetséges, a közösségükben véleményformáló diákmédiások tehetségét egy speciális területen, a kulturális örökség témakörében fejlesszük, szemléletüket formáljuk. A tábor egyszerre szólt a diákmédiások tehetséggondozásáról, és az ő felkészítésükkel a hagyományőrzés iskolán belüli lehetőségeiről, a kulturális hagyományok feldolgozásának tanórán kívüli módjairól, kiemelten az diákmédiumokban való megjelenítéséről.
A tábor két részből állt: elméleti előadásokból és gyakorlati foglalkozásokból. Szakemberek előadásai adták meg az elméleti keretet, tudásbázist, a gyakorlati foglalkozásokon pedig a résztvevők mintafeladatokat oldottak meg, és terveket dolgoztak ki a saját iskoláikban megvalósítható kulturális értékőrző programokhoz. A tábor lehetőséget kínált arra is, hogy a résztvevők egymástól tanuljanak, illetve egymást is segítsék ötleteikkel, mintáikkal.
A három napos tábor és képzés eredményeképpen a csoport kisfilmet készített az egri várról és annak hagyományairól. A produkció jó példa arra, hogy egy ismert, régi történetet, a magyar identitástudat egy kiemelkedő elemét hogyan lehet érdekesen, újszerűen bemutatni – ha diákok teszik diákoknak.