Sokan pályáznának, de még sosem csináltak ilyet. Szeretnének nyerni, de félnek belevágni, mert a kudarctól tartanak. Most adunk 3 tippet, hogyan is kezdj hozzá a pályázat írásához.
A mobil várhat! ugye arról szól, hogy tegyük le a telefont és ne használjuk vezetés és közlekedés közben mert rengeteg baleset adódott már ebből. Égető szükségét érezzük annak, hogy ráébresszük erre az embereket és Te leszel az, aki a pályázatoddal erre mindenképpen fel szeretnéd hívni a figyelmet.
Az első és legfontosabb lépést már meg is tetted azzal, hogy rászántad magad és reménykedsz abban, hogy nyerni fogsz a beadott pályaművel. Ami még fontos, hogy egy, a már jól ismert „A mobil várhat!” felirattal a kezeden készült képet is mellékelj majd a szöveges pályázathoz.
1. A szöveges pályázatnak, aminek maximum 1 oldalasnak kell lennie, meg kell ragadnia a figyelmet és meg is kell tartania persze. A szervezetek nagyon sok pályázatot kapnak általában és a jó pályázat olyan, amire az elbíráló a sok közül emlékezni fog. Tehát ne legyen egy tucat, inkább legyen egyedi és emlékezetes.
2. Legyen a pályázó és a pályázat magabiztos. Soha ne írd azt, hogy „csinálnánk”, „próbálkozunk”, írd inkább azt, hogy „fogjuk”, „megcsináljuk” ! „A mobil várhat!” egy nagyszerű kezdeményezés, vess be mindent, hogy a pályázatodból egyértelműen átjöjjön az, hogy miért is mondjunk STOP-ot a telefonálásra vezetés és közlekedés közben.
3. Lényegre, lényegre, lényegre! Ne kalandozzunk el a témától. Tisztán, szépen és érthetően írd le, amit gondolsz és amit tennél. „A mobil várhat!” pályázatra jelentkezel, úgyhogy biztosan van határozott elképzelésed a témáról, bátran írd le, de lényegre törően!
Amennyiben úgy érzed, hogy készen áll a maximum 1 oldalas pályázatod az elküldésre, előtte még mindenképpen ellenőrizd, hogy véletlenül se maradjon benne helyesírási hiba. Ha készen áll minden, akkor bátran küldd el nekünk a www.due.hu/palyazat felületi oldalon.
Beadási határidő: 2017. november 15.
A pályázaton és a versenyen részt vehet minden 12-22 év közötti diák.