Eseménynaptár

DUE-tagság
és Sajtóigazolvány

Ne dőlj be!

ne-dolj-be

DUE Almanach

Due Tallózó

Due rádió

Médiatár

Médiatár

DUE Média Archívum

DUE Média Archívum

Due Médiaügynökség

Mi az a DUE?

A DUE Médiahálózat – korábbi nevén a Diák- és Ifjúsági Újságírók Országos Egyesülete – Magyarország második legnagyobb újságíró szervezete. Alapítói 1989. szeptember 11-én hozták létre, de már 1982 óta szerveztek rádiós szaktáborokat.

A DUE Médiahálózat – korábbi nevén a Diák- és Ifjúsági Újságírók Országos Egyesülete – Magyarország második legnagyobb újságíró szervezete. Alapítói 1989. szeptember 11-én hozták létre, de már 1982 óta szerveztek rádiós szaktáborokat. 

 

Céljaink

Közhasznú szervezetünk 1989 óta fogja össze az iskolai diáklapokat és diákrádiókat, az újságírói pályára készülő általános és középiskolásokat, a kommunikáció szakos hallgatókat, a pályakezdő kollégákat, és általában a média iránt érdeklődő fiatalokat, illetve segítőiket.

A szervezet alapszabálya itt elérhető.

Programjaink és kiadványaink

A DUE Akkreditált Kiváló Tehetségpont és Európai Tehetségpont.

Egyesületünk havonta kiadja professzionális magazinját, a DUE Tallózót, amely az ország legjobb diáklapjaiból közöl válogatást. Működtetjük az Országos Iskolarádió Hálózatot (a DUE Rádiót), honlapunk, a DUE Online pedig az egyesület folyamatosan frissülő hírportálja.

Számos tematikus sajtópályázat mellett minden évben meghirdetjük a Tehetségkutató Diákmédia Pályázatot. A közép- és felsőfokú oktatásban keresettek szakkönyveink. Állandó programunk a tavaszi Országos Ifjúsági Sajtófesztivál, a nyári Kommunikációs és Média Szaktábor, és az őszi Diák-médiafesztivál. Minden hónapban szervezünk exkluzív sajtóbejárásokat, konferenciákat, képzéseket és kirándulásokat, a kommunikáció szakra készülőknek pedig alap- és középfokú újságíró tanfolyamokat indítunk a DUE Médiaiskolában. Egyesületünk alapítói hozták létre az Ifjúsági Sajtódíjat.

Vezetőségünk

A DUE Médiahálózat örökös tiszteletbeli elnöke dr. Tomszer Miklós ügyvéd, elnöke Kecskés István, a Nemzeti Sport munkatársa, alapítói alelnöke dr. Balázs Géza, az ELTE nyelvész professzora és Szayly József, a Magyar Rádió adáslebonyolítási igazgatója.

Az Intézőbizottság vezetője Varga G. Gábor, a Népszabadság szerkesztő-újságírója, tagjai pedig Pál Zsombor és Korpa Melinda, a Vodafone Magyarország munkatársai.

Az Elnökségi Tanácsadó Testület tagja Herczeg Zsolt, az InfoRádió riportere, Kruzslicz Dávid, az RTL Klub szerkesztője és Váry Gábor, a Magyar Rádió korábbi munkatársa, üzletember.

Due Médiahálózat- a diákújságíró egyesület. Közösség. Tehetség. Barátság