Folytatódik a DUE vidéki életet bemutató sorozata. Szeptembertől a DUE Tallózó hasábjain a vidék őszi életével ismerkedhettetek meg, a tavaszi tennivalókat, ünnepeket a DUE Rádió műsorai mutatják be.
A DUE Rádió Helyi érték műsorában a vidéki élet tavaszhoz kötődő aspektusaiból mutatunk be néhányat példákon, történeteken keresztül, riportelemekkel gazdagítva.
Minden hónapban két műsort is készítünk, hogy minél közelebbről megismerkedhessetek a vidéki élet szépségeivel, érdekességeivel. Mivel egyre több fiatal költözik el a vidékről kisebb-nagyobb városokba, a városi életmódban keresve a megoldást, és a városban élők sem látják meg a vidékben rejlő lehetőséget, műsorunkkal ezekre szeretnénk felhívni a figyelmet. A műsorokkal a vidéki élet esetleges negatív megítélésén is változtatni szeretnénk.
Márciusban ébred a természet, kezdődnek a mezőgazdasági munkák. A gazdák felmérik, mi történt télen a földeken, „rendbeszedik” a birtokot, felkészülnek az új termőévre. A kiskertekben veteményeznek, a gyümölcsfákat ekkor metszik. Márciusban várják vissza a gólyákat és a méheket is ekkor eresztik ki.
Áprilisban készítik elő a földeket a vetésre, szántanak, palántáznak, és közben már a márciusban vetett primőr zöldségeket is szedik. Ebben a hónapban ez a műsor egyik fő témája, a másik pedig a húsvéti ünnepkör néphagyományai – a kútvízzel locsolástól a tojásfestésig.
Májusban megnézzük, hogyan vetik a maradék takarmánynövényeket, és hogy szüretelik, dolgozzák fel a már májusban érő gyümölcsöket. Megismerkedünk a pünkösdi ünnepkörrel és a májusfa-állítás hagyományával.